In: Haljastus

Plaadi ladumine on üks populaarsemaid teekattematerjalide liik. Eksisteerib suur valik vorme, värve, komplekte valimis mustritega. Plaate valmistatakse mitmekesistest materjalidest, peamiselt kasutatakse betooni.

Eelkõige, plaadi valimisel tuleb pöörata tähelepanu selle tundlikkusele temperatuuri kõikumise, niiskuse imamise ja koormuste suhtes. Vastupidavusele osutavad mõju ka hooajalised külmumised ja sulamised. Betoonplaadi jaoks loetakse normaalseks 150 kuni 200 tsüklit, mis on tavaliselt märgitud tootja pakendil.

Betoonplaadil on veeläbilaskevõime kõigest 6%. Selle tugevus määratakse kindlaks paksusega. Suure koormusega teede jaoks kasutatakse plaati paksusega 100 -120 mm, tavaliste teede jaoks 60-80 mm.

Õigesti laotud plaat samuti mõjutab tee kasutamise iga. Bordüür tavaliselt rajatakse enne ladumist, see on vajalik selleks, et tee ei laguneks laiali.

Kui plaat laotakse betoonalusele, on lubatud väike kalle, et vesi ei koguneks tee pealispinnale. Ülejäänud juhtudel kasutatakse drenaažisüsteemi.

unikivi paigaldus

TEEDE JA PLATSIDE SILLUTAMINE