In: Korterite remont

Parem on tellida korteri remont kellelt: eraisikust meistrilt või firmalt?

Tehes otsust peab tõsiselt mõtlema remondibrigaadi või meistri valiku üle. Esiteks, määratlege ära, kas teile sobib kitsa profiiliga spetsialist või tasub palgata suurem firma.

TÜÜPILISED EKSLIKUD ARVAMUSED

Suurfirma mitte alati ei tähenda kvaliteetset remonti. Kahtlemata, vahel on parem pöörduda eraisikust meistri poole, aga teistel juhtudel vastupidi firma poole. Remont ei eelda universaalset lahendust, mis sobib igaks elu juhuks. Analüüsime mõningaid eriti tihti esinevaid eksimusi.

Tundub, et  korteri remont – see on lihtne asi ning igaüks võib sellega toime tulla. Kuid see päris nii ei ole. Isegi kvalifitseeritud meister vahel ei suuda lõpuni omandada professionaalseid oskusi. Firma puhul, kellel on vaja tasuda arveid, maksta palka personalile (näiteks, raamatupidajale, ülemusele jne.), remont läheb teile kallimalt maksma. Kui tellida korteri remont eraisikust meistrilt, tihtipeale kulutused on väiksemad. Sellegi poolest, otsesel koostööl ka kvaliteet, reeglina, ei ole alati kõrge. Usaldusväärsed firmad tavalielt annavad garantii oma teenustele.

ehitustööd tallinnas

Kuid väikefirmad ja eraisikust spetsialistid püüavad teostada remonti võimalikult hästi, kuna nad vajavad häid soovitusi uute tellimuste saamiseks. Tihtipeale meistrid töötavad väikese tasu eest, aga võtavad palju tellimusi ja teenivad hästi tänu suurtele mahtudele. Sellisel juhul neid vähe huvitab teostatud töö kvaliteet.

Madala maksumus ju tagab teenuse suurt nõudlust.

Kuidas mitte eksida usaldusväärsete meistrite valikuga.

Järgmised soovitused aitavad teid spetsialisti valikuga.

Mõningat liiki remonditööde jaoks on vajalik litsents – veenduge, et see on potentsiaalsel töötajal olemas. Kogemus – ei ole vähetähtis kriteerium. Parem on valida meister, kes omab minimaalselt 3-4 aastat kogemust. Vähem kogenud spetsialistel pigem on raske tulla toime tööga tähtaegselt ja puudusteta.

Pöörake tähelepanu ka teie meistri spetsialiseerumisele. Reeglina, liiga lai spetsialiseerumine (näiteks, üheaegselt sanitaartehnika elektritööd) ei eelda reaalset asja valdamist. Kitsa profiiliga spetsialist pigem on omandanud palju rohkem kogemust oma erialal, aga tähendab, meisterlikult saab hakkama ülesandega.

Ei ole võimaik käsitleda kõiki kriteeriume väikeses artiklis, kuid, saades aru põhiprintsiipidest, te saate tellida sobivalt meistrilt.